neděle 25. února 2018

PROCHÁZKA NA BABU .....Procházky do přírody jsou pro mne v posledních dvou měsících tím nejlepším lékem na smutek.
Mezi stromy načerpávám tolik potřebnou energii a klid....

V sobotu po obědě jsme s manželem vyrazili na Babu...
z plánované krátké procházky se nakonec stal desetikilometrový výšlap....

....došli jsme až k letadlu u dálnice, ke kterému se váže historka o Kubáncích, kteří v tehdejším Československu pracovali a ze kterých si udělali legraci řidiči autobusů.Jednoho mrazivého rána pracovníky vzbudili se smyšlenou historkou, že Kuba byla napadena a prezident je volá do zbraně.Následně je odvezli k letadlu u dálnice s tím, že piloti brzy dorazí, bude zastavena doprava na dálnici a letadlo vzlétne.Teprve po několika hodinách čekání Kubánci zjistili, že letadlo je vysloužilé a stojí pevně v betonu.


JANA

11 komentářů:

 1. Jani,historku znam z dětství ;-)Asi protože,jsem narozená ve MB:-)A na Babě jsem byla naposledy jako malá holka!Užívej procházek a čerpej energii!Moc 👋 domů :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ano,ano v přírodě najde člověk energii na vyrovnání se s nespravedlností, kterou mu život připravil, kterou musel zažít. A je moc dobře, že tu přírodu kolem sebe máme.
  Přeji klidné dny Tobě i Tvým blízkým, Jani!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, nejlepší lék je opravdu výlet do přírody. Tam člověk vyčistí hlavu, i když jsou chvíle, kdy to jde opravdu těžko. Kočičky jsou nádherné, je vidět, že se jaro už blíží. Historku o Kubáncích neznám a pobavila mne.
  Přeji pohodový týden. D.

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, pěkná historka :) A v přírodě je krásně. ...teď, jak všechno spí je tak ticho.....a člověk se může rozhlednou do kraje a vidí i to, co mu v létě není možno přes olistěné stromy a keře vidět.
  Měj se moc hezky, Petra

  OdpovědětVymazat
 5. Jani, je pravda, že příroda pomáhá...
  Děkuji za tu historku, letadlo znám, ten příběh ne.
  Měj se co nejlépe! Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
 6. Netušila jsem, že je Baba i u Kosmonos. Desetikilometrový výšlap v mrazivém, i když jinak parádním počasí tohoto víkendu je slušný výkon.

  OdpovědětVymazat
 7. Příroda je většinou spolehlivý lék na všechny chmury.Pro každého, kdo se umí dívat, stejně jako Vy.Mějte se čím dál tím lépe.Ať všechny chmury zmizí s posledním studeným dnem.H.

  OdpovědětVymazat
 8. Janinko moc krásně jsem se s Tebou procházela.
  Příroda je úžasný lék.Letadlo znám, jen o té historii jsem nevěděla.
  Až se budeme toulat okolo moc ráda Babu navštívíme.Je tam opravdu krásně.
  Přeji ti klidný a pohodový nový týden.Z ❤

  OdpovědětVymazat
 9. I really likes your blog! You have shared the whole concept really well and very beautifully soulful read!Thanks for sharing.
  หนังอาชญากรรม

  OdpovědětVymazat
 10. S manžílkem oba pocházíme z východní Moravy. Oba také ale pracujeme v Praze, takže se s nás stávají takoví ti lidé, kteří se začínají považovat za Pražáky, ač tam vůbec ale vůbec nepatříme. Od známých, Pražáků, jsme dostali tip na skvělé ubytování na stromě v Jizerských horách. Podělíme se o něj také. Mrkněte na ještěd ubytování

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...